Przedszkole nr 4 - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Lublinie

Przedszkole nr 4, Lublin

W naszej placówce pracuje zespół wykwalifikowanych osób, dla których praca z dziećmi jest wielką przyjemnością, a niekiedy życiowym powołaniem. Dbamy o dobro wszystkich dzieci i ich wszechstronny rozwój. Szczególne znaczenie ma dla nas budowanie dobrych relacji w grupie, opartych na wzajemnym szacunku, życzliwości i zaufaniu. Staramy się dostrzegać indywidualne potrzeby i zainteresowania naszych podopiecznych.

Kadra przedszkola

1. dyr. Joanna Kahlan
  2. vice-dyr. Anna Trela

1. mgr Jolanta Bot – nauczyciel
  2. mgr Alicja Hereta – nauczyciel
  3. mgr Katarzyna Wolanin – nauczyciel
  4. mgr Anna Cieślik – nauczyciel oraz pedagog specjalny
  5. mgr Renata Wypych – nauczyciel oraz pedagog specjalny
  6. mgr Beata Kamińska – nauczyciel oraz nauczyciel j. angielskiego
  7. mgr Dominika Bomba – nauczyciel, psycholog
  8. mgr Ewelina Górska – nauczyciel religii
  9. mgr Ewa Dudek – nauczyciel logopeda

1. Roman Miąc – robotnik gospodarczy,
  2. Renata Miąc – woźna oddziałowa,
  3. Teresa Wielgus – woźna oddziałowa,
  4. Anna Ziemińska-Koper – pomoc nauczyciela
  5. Oliwia Kokalska – woźna oddziałowa

Dni Otwarte Przedszkola

Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi ( nowych kandydatów na przedszkolaki ) na Dni Otwarte Przedszkola nr 4.

Dnia 10 maja 2024 r w godzinach 9.30-11.00 lub 14.00-15.30.

Zapewniamy dzieciom wspólną zabawę, zwiedzanie placówki, poznanie personelu przedszkola i rówieśników.

Wycieczka autokarowa z okazji Dnia Dziecka

Drodzy Rodzice naszych przedszkolaków !

Informujemy, iż planowana jest wycieczka autokarowa dla dzieci do Gospodarstwa Agroturystycznego ARIZONA ( Jakubowice Konińskie )

dnia 29 maja 2024 r.

Szczegółowe informacje nt. programu wycieczki, organizacji i kosztów w poszczególnych wychowawców grup.

Zajęcia dodatkowe dla naszych podopiecznych

1. Język angielski - Prowadzony w formie zabaw grupowych. Zajęcia odbywają się w każdej grupie wiekowej, dwa razy w tygodniu.
  2. Rytmika - To atrakcyjne i wesołe zabawy z rytmem, piosenką i muzyką. Zajęcia odbywają się w każdej grupie wiekowej, dwa razy w tygodniu.
  3. Religia - Nauka religii odbywa się w wymiarze dwóch zajęć przedszkolnych. Zajęcia prowadzone są w formach dostosowanych do możliwości i potrzeb dzieci. Na zajęcia uczęszczają dzieci 6-letnie. Udział w lekcjach jest nieobowiązkowy.
  4. Logopedia - Terapia mowy dzieci prowadzona jest indywidualnie lub zespołowo, w zależności od rodzaju i stopnia nasilenia zaburzeń. Metody, formy pracy dostosowywane są do potrzeb oraz możliwości dzieci
  5. Zajęcia z psychologiem - Na zajęcia uczęszczają dzieci wymagające wsparcia. Zazwyczaj odbywają się w małych 3-4 osobowych grupach. Gdy zachodzi taka potrzeba zajęcia prowadzone są indywidualnie z dzieckiem.
  6. Zajęcia z pedagogiem specjalnym - Na zajęcia uczęszczają dzieci wymagające wsparcia. Pedagog pomaga w osiągnięciu sukcesu edukacyjnego każdemu dziecku.
  7. Warsztaty plastyczne w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 - Na zajęcia uczęszczają dzieci ze starszych grup przedszkolnych. Zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu.
  8. Lekcje biblioteczne organizowane w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. H. Łopacińskiego - Prowadzone wg. ustalonego harmonogramu spotkań. W zajęciach uczestniczą dzieci z wszystkich grup wiekowych.
  9. Zajęcia i zabawy organizowane w ramach realizacji projektów dodatkowych - Ich realizacją objęte są dzieci z poszczególnych grup, w których są one wdrażane.

Konsultacje z nauczycielami i specjalistami

• Grupa I - 3 latki - mgr Anna Cieślik - poniedziałek 15.00-15.30
  • Grupa I - 3 latki - mgr Beata Kamińska - piątek 15.30-16.00
  • Grupa II 4-5 latki - mgr Alicja Hereta - poniedziałek 16.00-16.30
  • Grupa II 4-5 latki - mgr Renata Wypych - piątek 16.00-16.30
  • Grupa III 6 latki - mgr Jolanta Bot – czwartek 16.00-16.30
  • Grupa III 6 latki - mgr Katarzyna Wolanin – wtorek 16.00-16.30
  • Terapia logopedyczna - mgr Ewa Dudek -poniedziałek 15.00-15.30
  • Język angielski - mgr Beata Kamińska - piątek 15.00-15.30
  • Religia - mgr Ewelina Górska - wtorek -7.30-8.00
  • Pedagog specjalny - mgr Anna Cieślik - czwartek 14.30-15.00
  • Pedagog specjalny - mgr Renata Wypych - poniedziałek 13.00-13.30
  • Psycholog - mgr Dominika Bomba - wtorek: 13.30-14.00

Projekty edukacyjne realizowane w przedszkolu, w roku szkolnym 2023/2024

1. Różowa teczka na dokumentyOgólnopolski Projekt  "Witaminki", promujący zdrowe nawyki żywieniowe, zachęcający do spożywania zróżnicowanych potraw, bogatych w warzywa
  2. Ogólnopolski Projekt  "Z Kicią Kocią maluchy zamieniają się w zuchy", propagujący czytelnictwo wśród najmłodszych, uczący właściwych społecznie postaw i zachowań, rozbudzający aktywność i potencjał poznawczy dzieci.
  3. Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Angielski jest fun-tastyczny!", rozwijający zainteresowania krajami anglojęzycznymi i zapoznający z ich kulturą i tradycjami
  4. „Starsi czytają maluchom” – projekt edukacyjny promujący czytelnictwo dzieci i integrujący środowiska, realizowany we współpracy ze świetlicą szkolną
  5. „Mozaika” – projekt promujący współpracę i porozumienie ponad podziałami kulturowymi i narodowościowymi
  6. „To mój Lublin” – projekt edukacyjny związany z naszym miastem,  realizowany we współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury nr 2