O bibliotece - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Lublinie

Informacje o bibliotece

O bibliotece

Biblioteka szkolna to wypożyczalnia, czytelnia oraz szkolne centrum informacji. Nasza biblioteka posiada księgozbiór liczący ponad 14 tys. woluminów. Wśród nich są tzw. "białe kruki", książki liczące ponad 100 lat, z początku XX wieku.

Biblioteka szkolna posiada bardzo bogaty księgozbiór:

• lektury
  • literatura beletrystyczna
  • literatura piękna
  • literatura popularno - naukowa
  • encyklopedie, słowniki, leksykony
  • literatura pedagogiczna
  • podręczniki
  • materiały audiowizualne
  • gry dydaktyczne.

Czytelnicy korzystają z wypożyczalni, czytelni oraz 5 stanowisk komputerowych Internetowego Centrum Informacji Multimedialnej. Księgozbiór biblioteki jest skomputeryzowany, zbiory biblioteczne są opracowywane i udostępniane z pomocą programu bibliotecznego.

W bibliotece organizowane są różnorodne zajęcia edukacyjne, projekty, konkursy, wystawy, gazetki, akcje czytelnicze, wyjścia do innych bibliotek itp.

Zapraszamy wszystkich uczniów i ich rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły do korzystania z zasobów biblioteki szkolnej.