O przedszkolu - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Lublinie

O naszym przedszkolu

Przedszkole nr 4, Lublin ul. Niecała 1

Miejsce przyjazne dzieciom, w wieku od 3 do 6-lat, zapewniające miła i przyjazną atmosferę oraz wykwalifikowaną, doświadczoną kadrę pedagogiczną.

Dogodna lokalizacja w Centrum Miasta Lublina.
Telefon bezpośredni do przedszkola: +48 661305752
Godziny otwarcia placówki: 6.00-17.00

Liczba miejsc w przedszkolu: 60
Liczba aktualnych grup dzieci: 3
Liczba aktualnie pracujących nauczycieli: 9

W przedszkolu jak w domu! Zapraszamy

grafika przedstawiająca podskakujące dzieci

Czy słońce na niebie, czy deszcz z nieba leci,
idą z rodzicami do przedszkola dzieci.
W przedszkolu zabawek i książek bez liku.
Każdy ma miejsce przy małym stoliku

Misja i wizja przedszkolagrafika przedstawiająca dzieci

"Wszystkiego, co naprawdę powinienem wiedzieć,
nauczyłem się w przedszkolu - o tym jak żyć,
co robić, jak postępować, współżyć z innymi, patrzeć,
odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie
lepszy świat."
  (Robert Fulghum)

Nasza Misja

Misją naszego Przedszkola jest zapewnienie każdemu dziecku wszechstronnego rozwoju jego talentów i zdolności, bez nacisków i przymusu, poprzez rozbudzanie jego ciekawości i zaspokojenie naturalnej potrzeby poznania otaczającego świata.

1. Nasze przedszkole daje równe szanse wszystkim dzieciom.
  2. Dostosowuje działania edukacyjne do zróżnicowanego poziomu poznawania i reprezentowania przez dziecko rzeczywistości.
  3. Dobrze przygotowana kadra pedagogiczna pomaga wychowankom poszukiwać, odkrywać i przekraczać ich osiągnięcia tak, aby odpowiedzieć na oczekiwania dzieci  i rodziców.
  4. Zapewnia gruntowne przygotowanie do podjęcia nauki w szkole.
  5. Rozwija umiejętności dzieci tak, aby rozumiały siebie i innych, aby potrafiły znajdować w sobie oparcie w trudnych sytuacjach.
  6. Bogata i elastyczna oferta zajęć dodatkowych sprzyja rozwijaniu osobowości, zainteresowań i uzdolnień dzieci.
  7. ewnętrzny klimat przedszkola oparty jest na życzliwości, rodzinnej atmosferze, bezpośrednim i stałym kontaktem z dziećmi i rodzicami.

Nasza Wizja

„Przedszkole otwarte na oczekiwania i potrzeby dzieci i rodziców” -  Wartości pielęgnowane w naszej placówce:

1. Przedszkole dba o wszechstronny rozwój dziecka uwzględniając jego możliwości rozwojowe.
  2. Jest bezpieczne i przyjazne dla wychowanków.
  3. Jest otwarte na oczekiwania i potrzeby dzieci, rodziców i pracowników.
  4. Umożliwia wyrównanie szans edukacyjnych i solidnie przygotowuje dzieci do podjęcia edukacji szkolnej oraz odnoszenia sukcesów w nauce.
  5. Posiada własny wewnętrzny klimat, który wspólnie tworzą wychowankowie, ich rodzice i pracownicy przedszkola.