„Goście czytają dzieciom” – współpraca z Biblioteką Szkolną SP.nr 24 - Szczegóły aktualności - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Lublinie

Tag img Grupa III
Tag img 13.01.2024, 22:56

„Goście czytają dzieciom” – współpraca z Biblioteką Szkolną SP.nr 24

W ramach realizacji projektu „Starsi czytają maluchom", na terenie biblioteki szkolnej, odbywają się także lekcje biblioteczne.

Pani czyta dzieciom książkę

Zajęcia edukacyjne prowadzone są w sposób atrakcyjny dla dzieci. Biorą w nich udział przedszkolaki jak i uczniowie aktualnie przebywający w świetlicy szkolnej, czy bibliotece. Na zajęciach pani Ela zawsze czyta dzieciom wybraną książeczkę, potem rozmawiamy o jej treści i przesłaniu. Wraz ze starszymi kolegami oglądamy książki i często prosimy, by nam coś przeczytali.
Dzięki lekcjom bibliotecznym budzi się i rozwija ciekawość poznawcza dzieci, bogaci się ich wiedza i słownictwo. Kontakt z książka i słowem czytanym zachęca do samodoskonalenia, poszerzania swoich zainteresowań i możliwości.