Lekcja biblioteczna-połączona z zajęciami komputerowymi gr. 3 - Szczegóły aktualności - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Lublinie

Tag img Grupa III
Tag img 28.02.2024, 19:48

Lekcja biblioteczna-połączona z zajęciami komputerowymi gr. 3

Kompetencje cyfrowe to umiejętności niezbędne we współczesnym świecie. Dlatego już od najmłodszych lat należy uczyć dzieci, jak w sposób mądry i bezpieczny korzystać z nowych technologii.

Nauczyciel pokazuje komputer i drukarkę 3D

28 lutego dzieci 6-letnie uczestniczyły w lekcji bibliotecznej połączonej z zajęciami komputerowymi. Zajęcia zostały zorganizowane w ramach realizacji projektu edukacyjnego i miały na celu przygotowanie dzieci do kreatywnego i świadomego korzystania z technologii cyfrowych.

Dzieci poznały możliwość korzystania cyfrowych bibliotek. Zdobywały wiedzę na temat bezpiecznego korzystania z nowoczesnych technologii. Poznały także budowę i zasady działania drukarki 3D. Najciekawszy okazał się proces wydruku pamiątkowych 3D żabek, które przedszkolaki otrzymały na zakończenie zajęć.

Dzięki zajęciom dzieci miały okazję poznanie możliwości i zastosowania urządzeń multimedialnych w zabawie i życiu codziennym.