Porozmawiajmy o Polsce - realizacja projektu - gr. 3 - Szczegóły aktualności - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Lublinie

Tag img 06.05.2024, 07:10

Porozmawiajmy o Polsce - realizacja projektu - gr. 3

Kontynuując realizację projektu edukacyjnego: "Starsi czytają maluchom", dzieci ze świetlicy szkolnej odwiedziły przedszkolaki z gr. 3, tzw. zerówki. Tym razem zajęcia związane były z naszym krajem, Polską.

zabawa w memo o Polsce

Starsi koledzy czytali wiersze o Polsce między innymi wiersz: „Barwy ojczyste” – Czesława Janczarskiego, „Polska - moja ojczyzna” i „Pojedziemy w cudny kraj” – Marii Konopnickiej, „Katechizm polskiego dziecka’ – Władysława Bełzy oraz zadawali pytania utrwalające wiedzę przedszkolaków. Następnie przeprowadzili zabawę integracyjno-edukacyjną oraz grę tzw. memo o Polsce. Wspólne zajęcia integrowały środowiska oraz doskonaliły kompetencje szkolne naszych podopiecznych tj. czytanie, słuchanie, opowiadanie, improwizowanie.