TalentON 2 - Szczegóły aktualności - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Lublinie

Tag img 15.04.2024, 20:08

TalentON 2

Rozpoczęła się rekrutacja do realizowanego przez Fundację Polskiej Akademii Nauk projektu pn. „TalentON 2 - opracowanie standardu diagnozy psychologiczno-pedagogicznej ucznia zdolnego”, w ramach którego przeprowadzona zostanie kompleksowa diagnoza psychologiczno-pedagogiczna uczniów zdolnych, uczęszczający do szkół z terenu województwa lubelskiego.

Logo TalentON

Pierwsza tura rekrutacji trwa od 4 kwietnia 2024 r. do 19 kwietnia 2024 r., w czasie której wyłonimy maksymalnie 50 uczniów w wieku od 9 do 19 lat.

Warunkiem koniecznym do wzięcia udziału w projekcie jest posiadanie statusu ucznia klasy 3, 4, 5, 6, 7 lub 8 szkoły podstawowej z obszaru województwa lubelskiego bądź ucznia szkoły ponad-podstawowej z obszaru województwa lubelskiego, oraz spełnienie m.in. jednego z poniższych warunków:

• posiadanie ponadprzeciętnego ogólnego potencjału poznawczego;
  • posiadanie szczególnych zdolności kierunkowych;
  • posiadanie szczególnych zainteresowań (pasji).

Szczegółowy opis procesu rekrutacji, w tym odnośniki do aplikacji on-line oraz dokumentów, które należy przesłać w formie papierowej, znajduje się na stronie projektu TalentON II: Dokumenty rekrutacyjne do TalentON II.

Należy dokładnie zapoznać się z procedurą rekrutacji, w tym o konieczności przesłania:

• E-ankiety kandydata/-ki,
  • E-ankiety wypełnionej przez nauczyciela ucznia/uczennicy biorącego/-ej udział w procesie rekrutacji oraz
  • papierowych wersji dokumentów (formularz uczestnika, oświadczenie bądź zgoda rodzica/opiekuna prawnego na udział w projekcie w przypadku osoby niepełnoletniej).

Diagnoza oraz indywidualne wsparcie doradczo-mentoringowe dla uczestników projektu prowadzone będzie w Centrum Diagnozy Ucznia Zdolnego, które mieści się w pokoju 3.02 na III piętrze w Lubelskim Domu Technika NOT w Lublinie przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej 3.

Diagnoza psychologiczno-pedagogiczna dla zrekrutowanych uczniów będzie przeprowadzana przez ekspertów – psychologów ze stopniem naukowym i doświadczeniem w zakresie wspierania rozwoju zdolności.

Udział w projekcie jest bezpłatny.

Wszystkich informacji udziela szkolna pedagog Agnieszka Bereza