Udział naszej szkoły w ogólnopolskiej akcji "BohaterON w Twojej Szkole 2023" - Szczegóły aktualności - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Lublinie

Tag img 07.02.2024, 18:47

Udział naszej szkoły w ogólnopolskiej akcji "BohaterON w Twojej Szkole 2023"

W obecnym roku szkolnym nasza szkoła uczestniczyła w projekcie "BohaterON w Twojej szkole 2023". W ramach projektu uczniowie brali udział w zajęciach poświęconych Powstaniu Warszawskiemu oraz tworzyli podziękowania dla Powstańców. Na zakończenie akcji, w podziękowaniu za uczestnictwo w przedsięwzięciu, nasza szkoła otrzymała darmowe egzemplarze historycznej gry edukacyjnej pt. "Cenzura" poświęconej II wojnie światowej. Otrzymaliśmy również dyplom za aktywny udział w akcji.

Dyplom dla szkoły za udział w akcji BohaterON 2023

W obecnym roku szkolnym, po raz drugi, nasza szkoła wzięła udział w projekcie "BohaterON w Twojej szkole". To inicjatywa, która rozpowszechnia wiedzę o Powstaniu Warszawskim. W klasach siódmych i szóstych odbyły się lekcje poświęcone temu ważnemu wydarzeniu. Uczniowie mieli okazję wysłuchać słuchowisk radiowych "Iskra nadziei" oraz "Uparte serce tego miasta - Warszawiacy i ich miasto oczami reporterów". Zapoznali się także z historią powstania, jej bohaterami, losem ludności cywilnej. Z kolei na lekcjach języka polskiego i godzinie wychowawczej uczniowie pracowali nad wykonaniem pozdrowień dla Powstańców Warszawskich.

Efekt ich pracy można zobaczyć tutaj:

Wpis 1 naszych uczniów na stronie "BohaterON w Twojej szkole"

Wpis 2 naszych uczniów na stronie "BohaterON w Twojej szkole"

Koordynatorzy akcji w naszej szkole: p. Elżbieta Stawarz, p. Monika Rybak i p. Beata Szpetko.