Wyniki XII edycji Wojewódzkiego Konkursu Ocalić od zapomnienia… „Mój Bohater - Portret Partyzanta Lubelszczyzny”
Nasz konkurs jak co roku cieszył się dużym zainteresowaniem, na konkurs wpłynęło 63 prac plastycznych oraz 20 prac literackich z całego województwa lubelskiego.
23 kwietnia 2024 r. jury w składzie: Pan Karol Karwowski dyrektor Lubelskiej Szkoły Sztuki i Projektowania, Pani Luiza Kawka - pracownik PBW im. KEN, Pani Agnieszka Skura - pracownik IPN wyłoniło zwycięzców w 2 kategoriach plastycznej i literackiej.
KATEGORIA PLASTYCZNA
Miejsce | Tytuł pracy | Autor | Opiekun | Szkoła |
---|---|---|---|---|
I miejsce |
Franciszek Bartłomowicz |
Aysha Afzal | Ewa Zieńko - Bajwoł |
Zespół Szkół i Przedszkola |
II miejsce |
Henryk Lewczuk |
Aleksandra Pastuszak | Beata Wrońska | Szkoła Podstawowa im. ks. J. Twardowskiego w Siennicy Nadolnej |
III miejsce | „ Lalek ” | Diatlowa Weronika | Wojciech Tesarczyk |
Szkoła Podstawowa |
Wyróżnienia |
Marian Pawełczak |
Jakub Błażejczyk | Agata Wesołowska – Błażejczyk |
Szkoła Podstawowa |
Ewa Smit | Aleksandra Smit |
Szkoła Podstawowa |
||
Zdzisław Broński „Uskok” | Yevheniia Smal | Wojciech Tesarczyk |
Szkoła Podstawowa |
|
Mjr Hieronim Dekutowski |
Wiktoria Golanko | Wioletta Oszajca |
Szkoła Podstawowa nr 24 |
|
„Ostatni wyklęty” | Joanna Urban | Wioletta Oszajca |
Szkoła Podstawowa |
|
Mjr Hieronim Dekutowski |
Julia Wiśniewska | Wioletta Oszajca |
Szkoła Podstawowa |
KATEGORIA LITERACKA
Miejsce | Tytuł pracy | Autor | Opiekun | Szkoła |
---|---|---|---|---|
I miejsce | List do pradziadka | Kaja Samorańska | Anna Flis |
Szkoła Podstawowa |
II miejsce |
„Rozkaz wykonałam i mogę odejść na ostatnią wachtę" |
Wiktoria Kapica | Beata Kawa |
Szkoła Podstawowa |
III miejsce | ppor. Feliks Rogalski | Amelia Cyburt | Anna Rojek | Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Suścu |
Wyróżnienia |
Partyzant Pieczykolan |
Cezary Dębski | Ewa Grudewicz | Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny w Zwierzyńcu |
„Ocalić od zapomnienia" | Juliusz Zalewski | Joanna Klimczuk | Szkoła Podstawowa nr 4 w Chełmie | |
Marian Kamiński |
Bianka Warda | Iwona Cudak | Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie |
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom konkursu !
Dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom.
O terminie uroczystości wręczenia nagród laureaci i opiekunowie zostaną powiadomieni oddzielną wiadomością.
Organizatorzy