Obchody Narodowego Dnia Pamięci Polaków Ratujących Żydów pod okupacją niemiecką - Szczegóły galerii - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Lublinie

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Polaków Ratujących Żydów pod okupacją niemiecką

Dzień 24 marca ustanowiony został świętem państwowym jako Narodowy Dzień Pamięci Polaków Ratujących Żydów pod okupacją niemiecką.

Uczniowie kl. 7b naszej szkoły 22 marca wzięli udział w wydarzeniach organizowanych przez IPN o/Lublin upamiętniających Polaków ratujących Żydów podczas okupacji niemieckiej.

Uczestniczyli w otwarciu wystawy pt. „Śmierć za człowieczeństwo. Rodzina Ulmów” na Placu Litewskim. Mieli także możliwość wysłuchania swoistej lekcji historii na temat "Pozostać człowiekiem w nieludzkich czasach...". Z wielkim zainteresowaniem obejrzeli spektakl teatralny pt. "Nie wolno" z udziałem uczniów z IX LO w Lublinie oraz pokaz etiudy o rodzinie Ulmów. Obejrzeli także film dokumentalny poświęcony rodzinie Ulmów.

Była to bardzo ciekawa lekcja historii.