Wieczór Filmowy - Szczegóły galerii - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Lublinie

Wieczór Filmowy

W poniedziałek w godzinach popołudniowo-wieczornych chętni uczniowie z klas 6-8 uczestniczyli w „Wieczorze Filmowym”. Młodzież miała do wyboru trzy sale, z trzema różnymi filmami.

Najbardziej popularnym pokazem wśród naszych uczniów okazał się film pt. „Karate Kid” – historia chłopca Amerykanina, który przeprowadza się z mamą do Pekinu i niełatwo jest mu się odnaleźć wśród rówieśników. Z pomocą przychodzi mu Pan Han.

Kolejne dwa filmy, choć dla koneserów, miały swoją publiczność. Historia szkolnej drużyny biegaczy pochodzenia meksykańskiego, mieszkającej na pograniczu USA i Meksyku bardzo emocjonowała uczniów, którzy zdecydowali się obejrzeć film „McFarland”. „Królowa Katwe” to opowieść o dziewczynce z jednego z krajów Afrykańskich o ogromnym talencie do gry w szachy.

Nietrudno rozszyfrować, że dobór filmów nie był losowy i rozpoczął nasz tygodniowy projekt zwany przez nas „Tygodniem Wielokulturowości”. Jesteśmy szkołą wielokulturową i w tym tygodniu będziemy to celebrować!

Wydarzenie odbyło się dzięki funduszom pozyskanym z grantu we współpracy z IOM finansowanego przez Stany Zjednoczone Ameryki.